باشگاه کوهنوردان آزاد خراسان

کوهنوردی ما با برنامه است اما بدون تشکیلات

راهپیمائی سبک در ماه مبارک رمضان - قله دولولی - مرداد 1392

مطابق سنت هر ساله برنامه سبکی را به مقصد قله دولولی واقع در منطقه کارده(بین روستای آل و سیج) را با همراهی دوستان اجرا کردیم.

. پس از عبور از روستای آل، قله که شکل منحصر بفردی دارد و در سمت چپ جاده قرار دارد خودنمائی می­کند. برای صعود، باید از سمت راست قله و از شیله میان دو قله که پشت سرهم قرار گرفته اند و پس از آن، عبور از گردنه و بعد به سمت چپ، اقدام نمود.

اعضا شرکت کننده در برنامه(نه نفر) در ساعت 15:20 اداره کل پست خ

+ اسمعیل دزیانی ; ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٤ امرداد ۱۳٩٢
    پيام هاي ديگران ()   

آبگرم خلیل آباد - مستوره ای زیبا - اردیبهشت 92

. آبگرم خلیل آباد در 15 کیلومتری شهرستان خلیل آباد واقع شده و دسترسی به آن مستلزم 2 ساعت کوهپیمائی و عبور از گردنه و دره است. به واقع آبگرم خلیل آباد یک مستوره زیبائی است که از منظر حتی تیمهای گلگشت نیز پنهان مانده است. و همین امر باعث شده که بکر بودن طبیعت آن محل کمتر آسیب ببیند. به همت عده ای خیر در آبگرم آنجا دو حوض بنا کرده اند که کاشی کاری شده و بسیار تمیز و لذت بخش است. استفاده از این موهبت الهی را به همه طبیعت دوستان توصیه می کنم.

 حرکت تیم (حمید آهنی، سعید آهنی(مهمان)، اسمعیل دزیانی، حسین ایوبیان(مهمان)، حسین قاسم نژاد، سعید سلطان پور(راهنما)، علی حمامی و جواد نبوی) ساعت 13 از اداره کل پست آغاز و پس از عبور از شهرستان خلیل آباد و طی مسافتی خاکی راهپیمائی آغاز گردید. کوهپیائی با افزایش ارتفاع به سمت گردنه آغاز شد و پس از عبور از گردنه و فرود به دره، در کنار رودخانه تا رسیدن به آبگرم ادامه یافت. تیم پس از آب تنی در حوضچه های آبگرم به برپائی چادرگاه، صرف شام و استراحت شبانه پرداخت. به درخواست اعضا تیم، آب تنی در آبگرم در صبح زود مجددا نیز انجام شد. تیم در ساعت 13 به باغ قاضی از باغهای کلاته آهن رسید و پس از صرف نهار پس از عبور از محلی به نام فروش، دره بهشت و دره بنه در ساعت 20 به محل می نی بوس رسید. برنامه با اقامه نماز و زیارت امام زاده حمزه در کاشمر ادامه یافت و نهایتا در ساعت 24 با رسیدن به اداره کل خاتمه یافت.

+ اسمعیل دزیانی ; ٩:۱٦ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٤ امرداد ۱۳٩٢
    پيام هاي ديگران ()