باشگاه کوهنوردان آزاد خراسان

کوهنوردی ما با برنامه است اما بدون تشکیلات

آزمون مربیگری برف لرستان- اردیبهشت 1394

کوهنوردی بدون برف را شاید بتوان به نوعی کوهنوردی گلگشتی نام نهاد. در صعودهای بلند هیچ گریزی از برف و یخ نیست. با همین ایده سرغ مربیگیری برف و یخ رفتم. آزمون در روزهای 17 و 18 اردیبهشت در لرستان شهرستان ازنا برگزار گردید. روز اول را در دامنه های کول جنون گذراندیم که بدلیل شدت باران نیمه تمام آن را رها کردیم و به خانه کوهنورد ازنا پناه آوردیم. روز دوم در یک هوای بهاری آفتابی بسیار دلچسب بقیه مواد عملی آزمون برگزار گردید. روز دوم در دامنه قله پاپیر سپری شد. مشکلی که وجود دارد این است که فرصت تمرینهای مرتبط با برف و یخ مخصوصا در منطقه ما وجود ندارد بنابراین به فکر تمرین هم نمی افتیم. البته باشگاه آزادگان مشهد در اواخر سال دوبار تمرین برف دارد که بنظرم تمرینات عمومی است. حال با نوجه به سابقه مردودیهای متعددی که در مربیگری کوهپیمائی دارم نمی ئانم چند بار باید در این آزمون شرکت کنم.


+ اسمعیل دزیانی ; ٢:٤٧ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٤
    پيام هاي ديگران ()   

قله قوچگر(دیزباد) - اردیبهشت 1394

قله قوچگر در روستای دیزباد بالا در 75 کیلومتری جاده مشهد نیشابور قرار دارد که البته 18 کیلومتر هم بادید در جاده فرعی بپیمائیم تا به روستا برسیم. امتداد کوچه باغ های روستا ما را در مسیر صعود به قله قرار می دهد. این قله حدود 2900 متر ارتفاع دارد و در زمستان پذیرای کوهنوردان فنی تر است. این برنامه دومین برنامه تقویم شش ماهه پست بود که وسیله نقلیه آن با مساعدت و تاکید آقای شفیعی(مدیر کل) فراهم گردید.( از حواشی آن بگذریم).

در این برنامه همکاران محترم  شمسی به اتفاق دانیال، گلستانی، بهروز شاهی، محمدرضا اسدی، من و مرتضی و نرگس شرکت داشتیم و شش بعد از ظهر به اداره رسیدیم.

 

+ اسمعیل دزیانی ; ٢:٢۸ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٤
    پيام هاي ديگران ()   

دره کشوه - گلمکان - فروردین 1394

دره کشوه در گلمکان اولین برنامه از تقویم شش ماهه ای بود که به اداره داده بودم. که پس از کش و قوسهای فراوان  برای وسیله نقلیه بالاخره با سماجت برای انجامش و البته مساعدت آقای تیموری تحقق یافت. آقای تیموری به همراه خانواده بود و من.

برای ورود به دره کشوه پس از عبور از روستای گلمکان در مسیر روستای پایه قرار می گیریم و پس چند کیلومتر که در مسیر جاده به دره سرازیر می شویم از یک پل فلزی عبور می کنیم. چند صد متر بعد شروع دره کشوه است. یکی از علل بکر بودن دره این است که مسیر ورودی آن عبور از دامنه سنگی است یا زدن به دل آب.

 

 

 

+ اسمعیل دزیانی ; ٢:٠٩ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٤
    پيام هاي ديگران ()