تلاش برای صعود به قله دماوند - شهریور 1392

به پیشنهاد مرتضی، با همکاران سابقش در صها، تلاشی برای صعود به قله دماوند انجام شد. 6 صبح روز چهارشنبه به تیم صها که حدود 20 نفر بودند ملحق شده و بدون فوت وقت راهی رینه شدیم. آنجا هم فورا و پس از تحویل وسایل اضافی به قرارگاه، سوار بر وانتها به سمت مسجد صاحب الزمان علیه السلام راهی شدیم. صبحانه را در مسجد صرف کردیم و بعد از آن اهنگ حرکت به سمت بارگاه سوم. به بارگاه که رسیدیم علائم ارتفاع زدگی را کاملا در خودم حس می کردم. مختصر سوپی خوردم و به استراحت پرداختم ولی همچنان ارتفاع اذیتم می کرد طوریکه خورد قرص مسکن حالت تهوع برایم ایجاد می کرد. تقریبا تمام شب را نخوابیدم و به افراد دیگری که کم و بیش دچار این حالت بودند و گاهی ناله سر می داند توجه داشتم. بعد از سحر یک قرص مسکن خوردم و دوساعتی را خوب خوابیدم. مرتضی - بدلیل کند بودن حرکتش - ساعت دو نیم به سمت قله راه افتاد. همراهان دیگر حدود ساعت پنج و نیم صبح که تقریبا با یک فاصله نیم ساعتی مرتضی زودتر رسیده بود. من هم که بارگاه سوم قدمی به بالاتر نگذاشتم. دوستان با فواصل زمانی نزدیک به بارگاه سوم رسیدند و با مجتمع از فرط ازدحام در حال انفجار بود. پس از صرف نهار مختصری به پائین برگشتیم. مقارن با بازگشت ما دماوند روی دیگرش را نشان داد و یک سرویس کامل شامل باران، تگرگ و برف بدرقه راهمان نمود. در روزهای بعد در اخبار خواندم که در همین روز یک گروه تهرانی مسیر را اشتباه پائین امده اند و مجبور شده اند شب را بیواک کرده به صبح برسانند. ...

ساعت 30 دقیقه روز جمعه به مامورسرای پست در چهارراه لشکر رسیدیم و شب را در آنجا سپری کردیم. نهایتا همانروز به مشهد بازگشتیم. در حالی که من هنوز از عوارض ارتفاع زدگی خلاص نشده ام.

/ 4 نظر / 24 بازدید
شارژآل

با عرض سلام و وقت بخیر همکار گرامی؛ شما به عنوان یکی از دارندگان 500وبلاگ برتر مد نظر شرکت ما مبنی بر ایجاد فروشگاه کارت شارژ انتخاب شده اید. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های فروش کارت شارژ در اینترنت می باشد که با دعوت از وبلاگ نویسان کوشا و با پشتکار و در اختیار گذاشتن یک فروشگاه کارت شارژ مستقل به مدیران وبلاگ ها این امکان را فراهم می آورد که با فروش هر کارت شارژ در سود فروش آن ها سهیم باشند.قابل ذکر است که تمامی کارت شارژ های موجود در این شرکت در اختیار شما قرار می گیرد و شما با فروش هر کارت شارژ در فروشگاه خود می توانید اقدام به کسب درآمد نمایید. جهت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهده یک فروشگاه تست هر چه زودتر به سایت ما مراجعه فرمایید. با آرزوی موفقیت و شاد کامی از خداوند منان برای شما.

Mohammad Ramezani Pour

با سلام به سایت ما نیز سری بزنید شاید مطالبی که میخواهید بدست آورید. جهت آمار بازدید و کسب رتبه با سایت پاتوق شهر تبادل لینک کنید.(وقت چندانی نمی گیرد.) راستی انجمن هم افتتاح شد که شما دوستان عزیز میتوانید مشکلات و سوالات خود را مطرح نمایید.(مخصوصا در زمینه ی وبلاگ و کد نویسی) آدرس سایت = http://www.patoghshahr.ir آدرس تبادل لینک = http://www.link2.patoghshahr.ir آدرس انجمن سایت =http://www.patoghshahr.ir/Forum موفق باشید!

یعقوب

کسب درآمد از اینترنت آسان شد! بهترین سایت های اینترنتی کسب درامد تضمینی وقابل اعتماد.

zahra dezyani

سلام به عموی عزیزم. وبلاگتون خیلی جالب بود .من هم انگیزه زیادی برای کوهنوردی پیدا کردم . امیدوارم دفعه ی بعدی که رفتین منم وپدرم رو با خودتون ببرین. با تشکرخانم عکاس.[لبخند][خجالت][چشمک][راک]