شیرباد شبانه

 

عصر روز پنج شنبه به قصد تمرین کوهپیمائی شبانه به اتفاق مرتضی مجتبی و هادی عازم زشک شدیم. مقارن مغرب و پس از اقامه نماز از انتهای باغهای زشک - خانه حمزه - کوهپیمائی را شروع کردیم. هوا بسیار عالی و سردی آن ملس بود. پس از حدود 2 ساعت راهپیمائی نرم به جانپناه رسیدیم. چندین نفر در قالب گروههای دیگر مشغول استراحت بودند. شام را خوردیم و پس از یک استراحت کوتاه حدود ساعت 30 دقیقه بامداد جانپناه را به قصد قله ترک کردیم. سردی هوا کمی محسوس تر بود که با راهپیمائی دلچسب می شد. نزدیکیهای قله بدلیل ناراحتی مچ پای مرتضی برگشتیم. اما متاسفانه راه برگشت را درست انتخاب نکردیم و یالی را پائین آمدیم که انتهای آن در نزدیکی خانه حمزه بود و البته همراه با شیبهای ناراحت کننده. در هر حال 5:30 صبح در محل ماشین صبحانه خوردیم و برگشتیم. هدف برنامه - که کوهپیمائی شبانه بود-الحمدلله محقق شد هر چند به قله نرسیدیم.

در گفتگوهای بعدی با دوستان که چرا در برگشت راه را اشتباه رفتیم به نظر من - صرفنظر از اینکه در شب حرکت می کردیم و عمق دیدمان وسیع نبود -مهمترین دلیل آن این است که مسیرها را قبلا تجربه نکردیم و برای رسیدن به قله همیشه یک مسیر مشخص را می رفتیم بنابراین با کوچکترین انحرافی در مسیر نمی توانیم تشخیص بدهیم در کجا هستیم.

/ 2 نظر / 4 بازدید
آزاد

سلام و عرض ادب ، با یک مطلب جدید پیرامون انفجارها درافغانستان به روز هستم . اگر فرصت داشتید ، خوشحال می شوم که سری بزنید. پیروز و سربلند باشید چشمه ریگی | http://blog.cheshmehregi.com